דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

תושבים יקרים,

 

שוק הדיור בישראל נמצא במצב של כשל שוק עמוק ומתמשך. מדיניות הדיור והתוכניות הלאומיות להתמודדות עם המשבר מונעות מתוך ראיית כוחות השוק החופשי, תוך הימנעות כמעט מוחלטת של הממשלה ממעורבות בו.

ואולם, המציאות הישראלית שבה זוגות צעירים ממעמד הביניים, העובדים לפרנסתם ואפילו יש להם השכלה אקדמאית, אינם יכולים אפילו לחלום על רכישת דירה – איננה גזירה משמיים. היא תולדה של תפיסת עולם, של החלטות, של סדרי עדיפות ושל תכנון וראייה ארוכי טווח. הללו ברי שינוי, ופעולותיה של עיריית תל-אביב מוכיחות זאת.

 

העירייה, כמו מדינת ישראל בעת הקמתה ובשנות ה-60 וה-70, מאמינה בתפיסת עולם ערכית ולפיה דיור וקורת גג הם זכות בסיסית של כל אדם. עיריית תל־אביב-יפו היא הרשות הראשונה בישראל שהעמידה את נושא הדיור בר-ההשגה בראש סדר העדיפויות העירוני, ביצעה עבודה מקיפה בנושא ויישמה הלכה למעשה פרויקטים לדיור בהישג יד. בשנים האחרונות אנו מובילים עשרות תכניות להתחדשות עירונית שנועדו להגדיל את מצאי הדירות בשוק לצד פרויקטים לדיור בר השגה לצעירים ולמשפחות.

 

עד היום אוכלסו ברחבי העיר פרויקטים לדיור בר השגה בגני שפירא וביד אליהו – הראשונים בארץ, על קרקע עירונית וביוזמה עירונית, בבנייה ובניהול של עזרה וביצרון. על פי המודל הזה בדיוק משווק כעת הפרויקט לדיור בר השגה ביסוד המעלה, ואליו יצטרפו בקרוב פרויקטים נוספים של דיור בר השגה בלוחמי גליפולי ובמגרש 3 שביד אליהו, בשוק העלייה ובפרויקט מיכאלאנג'לו ביפו בעבור זוגות צעירים בני הקהילה הערבית.

 

אנחנו גם משלבים מאות יחידות דיור ברות השגה על קרקעות פרטיות בעיר. אנו עושים זאת בין באמצעות מימוש הזכויות העירוניות בקרקע באותם פרויקטים שבניהול יזמים פרטיים ובין ביצירת תמריצים לעידוד יזמים פרטים לשלב דיור בר השגה על בסיס רצון טוב ואינטרס משותף. כך עשינו בפרויקט מיכאלנג'לו הראשון ביפו, בפרויקט מידטאון המשווק כעת ובפרויקטים אחרים המצויים בשלבי בנייה או תכנון – מגדל הצעירים בארלוזורוב והשוק הסיטונאי.

 

החשיבה היצירתית ויישום של פתרונות חדשניים בתחום הדיור בהם נוקטת עיריית תל-אביב-יפו מתווים את הדרך להפיכת כשל השוק בתחום הדיור לכדי הזדמנות וכדאיות! אין לי אלא לשאוף ולקוות שהמודל שמהווה תל-אביב-יפו יהיה נר לרגליה של ממשלת ישראל, שתצטרף למהלך ותאפשר ייזום של פרויקטים דומים בכל רחבי הארץ.

 

בימים אלו אנו מתחיל שלב האיכלוס בשני פרויקטים נוספים, שאנו גאים בהם מאד – מידטאון ויסוד המעלה.

אני מקווה ומאחל שתהיו אתם הדיירים החדשים שלנו בשלוש עד חמש השנים הקרובות!

חתימה

שלכם,

רון חולדאי,

ראש עיריית תל אביב-יפו

נְגִישׁוּת
ביטול
הצהרה
משוב

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

משוב נגישות
שליחה
המשוב נשלח בהצלחה!
תודה. אחד מנציגינו ייצור איתך קשר בהקדם האפשרי.
סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EM Studio